Sliced Veneer
Contacts
PrJSC "Tsuman"

Address: 45233, Ukraine, Volyn region,
Kivertsi district ,
Tsuman
7 Grushevskogo str.
+380 (67) 332 40 65 info@tsumanshpon.com
History Of Enterprise
Історія підприємства ПАТ «Цумань»

В 1907 році польським князем Радзівілом було засноване невеличке підприємство, яке мало назву Цуманський тартак. Основним виробництво на той час було лісопилення.

В післявоєнний період деревообробний комбінат почав своє відродження і швидкими темпами нарощував випуск продукції.

В 1959 році був складений генеральний план реконструкції ДОКу, по якому вводились в дію нові об’єкти. Був побудований меблевий цех, розширився асортимент меблів. В 1960 році на підприємстві було організовано нове виробництво – струганої фанери. В 1978 році побудоване приміщення фанерного цеху, парильні ями, встановлені більш продуктивні фанеростругальні верстати.

У зв’язку з занепадом виробництва 1995-1996 роки настали важкі часи для підприємства – було призупинено випуск усіх видів продукції.

09.08.1996 року підприємство «Цуманський ДОК» було перейменоване у Відкрите акціонерне товариство «Цумань»,   21.11.2011 року у Публічне акціонерне товариство " Цумань".  

Починаючи з 1997 року почалося відродження підприємства. Запрацювали меблеві цехи, було налагоджено ринок збуту продукції, яка виготовлялась. Було проведено реконструкцію фанерного цеху. З ціллю більшого випуску продукції і забезпечення більш якісного виготовлення шпону було придбано лінію по струганню шпону «ANGELO CREMONA». Це дало змогу вийти на ринки збуту Росії, Молдови, країн Прибалтики, Італії, Іспанії, а також регіони нашої країни.

Поступово товариство повністю перейшло на виготовленням струганого шпону.

Придбано вертикальні станоки для стругання шпону «VALLET GARREAU», та - «DSKM 4000».
У зв’язку із збільшенням переробки сировини з’явилась необхідність у покупці нової лінії для стругання шпону, що було й зроблено – у 2007році була куплена нова лінія «САРІTAL». Тепер, підприємство не лише виготовляє струганий шпон, а й надає послуги на виготовлення шпону з давальної сировини.
Історія шпону – назад в майбутнє

Ідея робити шпон з деревини коштовних порід і тим самим робити меблі й інші предмети інтер'єру ще більш красивими і практичними так само стара, як і свідомість того, що масив має свої недоліки, він схильний до утворення тріщин і коробленню. Згодом прийшло також усвідомлення необхідності як можна більш доцільного й ощадливого використання деревини коштовних порід. Але, насамперед, було визнано, що деревина в шпоні виглядає незрівнянно гарніше і різноманітніше, ніж у масиві.

Технологія виробництва шпону відома вже більше 4000 років. Не випадково ідея розпилювати дерево на тонкі листи виникла у високо розвинутій культурі Давнього Єгипту - країні, в якій крім води Нілу, була тільки пустеля. Дерево в Давньому Єгипті було рідкістю і цінувалося так само, як коштовні камені, які використовувалися для прикраси меблів. Отже, виробництво шпону виникло не там, де густі ліси покривають ландшафт, а там, де деревина була дефіцитною сировиною і існувала необхідність його оптимального використання. У кустарному виробництві, довго шпон нарізався із стовбура поперечною пилкою. Проте, гарні дерев'яні, вироби, знайдені в могилі Тутанхамона, ясно показують, що, не дивлячись на примітивні методи обробки, люди того часу вже знали, як показати природну внутрішню красу деревини.

Меблі, що досягли художньої досконалості в періоди ренесансу і бароко, а також створена великими майстрами в наступні тисячоліття, демонструють, як проста потреба може стати культурною спадщиною і розвиватися у будь-який історичний період. У стародавніх замках спостерігаємо художньо виконані дерев'яні покриття (часто у вигляді інкрустацій), на меблях, що збереглися, і внутрішньому оформленні. В наші дні це знайшло своє застосування в промисловому виробництві. Проте, механізувати методи виробництва шпону вдалося лише в 19 столітті. У 1806 році Марк Ісамбард Брунель отримав британський патент на стругальний верстат з ручним приводом, а Генрі Фаверер, теж англієць, в 1818 році винайшов лущильний верстат для виробництва шпон у. У 1843 році з'явилася перша фабрика в Німеччині, обладнана у той час ще звичайними пилами. В США шпон був виготовлений на поч. 19 ст. на станку шириною біля 1,5 м. В 1870 році шпон почали виготовляти у Франції. А в 1901в. в Італії сім’я Кремона освоїла виробництво шпону на першому горизонтальному станку.

І все-таки, виробництво шпону завжди було професією. Професійна майстерність і досвід тут грають вирішальну роль.

В Україні існують давні і міцні традиції використання натурального шпону у виробництві меблів. Однак сьогодні переважна більшість корпусних меблів виготовляється з ДСП і МДФ. А тим часом, багато хто з вітчизняних і закордонних експертів сходяться в думці, що великі запаси деревини, у тому числі коштовних порід, географічне положення нашої країни та інші, фактори свідчать про те, що шпоновані меблі, поряд з меблями з масиву і клеєного щита - саме той вид продукції, що українські виробники можуть успішно експортувати на зовнішні ринки. Кажуть також про ріст інтересу до таких меблів і серед вітчизняних споживачів.

В Україні чимало фахівців високої кваліфікації в цій галузі, серед яких ПАТ «Цумань», для якого робота зі шпоном давно не у дивину. Високий професійний рівень вже при визначенні і оцінці якості необробленого лісоматеріалу, при ви рішенні питань про можливості переробки з метою отримання якнайкращого малюнка дозволяє правильно оцінити готову продукції і визначити якнайкращий спосіб її застосування. В результаті чого споживач отримує високоякісний шпон.